Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 51 661
info@jurbarkovsb.lt

 

A- A A+
Vinaora Nivo Slider 3.x
 

Pastaruoju metu Lietuvoje pradėjo figūruoti itin pavojingas internetinis žaidimas – „Mėlynasis banginis“. Šiame straipsnyje Jums nepateiksime dalyvavimo taisyklių ir kur rasti užduotis. Šia informacija norime atkreipti dėmesį, kad užbėgtumėte skaudžiai nelaimei už akių. Šio žaidimo istorija prasidėjo dar 2015 metais, kai mergina iš Rusijos, būdama 20-ties, įkėlė asmeninę nuotrauką į interneto platybes kartu su banginio ženklu ir nufilmavo savo savižudybę. Šio žaidimo tikslas aiškus – psichologiškai paveikti vaiką taip, jog jis lengva ranka atimtų sau gyvybę. Šokinėjimai nuo namo, pjaustymaisi ir kiti tragiški dalykai, vykdomi viešoje erdvėje, sulaukia daugybės susidomėjimo. Taip yra todėl, kad Rusijoje per pusę metų šio žaidimo dėka sau gyvybę atėmė daugiau kaip 90 vaikų. 2015-2017 metais iš viso nusižudė apie 200 vaikų. Amžiaus cenzas – pats pavojingiausias -13-17 m vaikai.

info tėvams

Tai – siaubinga statistika, kurios pasekėjais panoro tapti ir lietuviai. Tad norime įspėti tėvus, kurių vaikai galimai žaidžia šį žaidimą. Stebėkite savo vaiką. Kalbėkitės su juo. Žaidimo kuratoriai žaidimo pradžioje vaiką apklausia, įvertina jo psichologinę būklę. tokiu būdu surinkdami informaciją apie vaiką, jie pradeda juo manipuliuoti. Paskutinė šio žaidimo užduotis – savižudybė. Jei jie atsisako ją vykdyti, vaikams pradedama grasinti artimų žmonių gyvybės atėmimu ir kitomis sankcijomis. Tad pastebėję, kad jūsų vaikas slepia rankas, naktimis keliasi, jo būklė tapo kritiška, jis atsiribojo nuo viso pasaulio ( kadangi viena iš užduočių yra nebendrauti su kitais, tik su savo kuratoriumi), klausosi įtartinos muzikos ir naktimis neišsimiega, sukluskite. Kalbėkitės su juo, patikrinkite jo kompiuterį, ir pastebėję, jog jis dalinasi grotelėmis # pažymėtais žodžiais apie banginį, tuojau pat imkite kalbėtis ir viską išsiaiškinkite. Tikrinkite jo socialinius tinklus – kokiose grupėse jis užsiregistravęs, su kuo bendrauja, kokiomis temomis kalbasi, kokią vaizdo medžiagą kelia į internetą. Tai pat svarbu reguliariai apžiūrėti jo kūną. Bet kokie sužalojimai gali būti grįsti šio žaidimo taisyklėmis.

Socialinės medijos dabar taip pat sukluso. Socialinis tinklas „Instagram“, kur dažniausiai ir keliamos šiurpą keliančios nuotraukos ir vaizdinės medžiagos, nebeleidžia vartoti raktinių žodžių, susijusių su šiuo žaidimu, ir įkėlus tokio pobūdžio informaciją arba užduoties vykdymą ( kadangi visuomet reikia pažymėti, jog darai tai dėl žaidimo), blokuoja tavo anketą. Facebook taip pat filtruoja informaciją apie žinomus raktažodžius, kuriasi grupės, kurios demaskuoja administratorius, ir skelbia antižaidimines kompanijas, skatinančias netylėti, ir nustoti žaisti šį pavojingą žaidimą. Kilus įtarimui, jog jūsų vaikas gali žaisti šį žaidimą, nedelsiant kreipkitės į psichologinės pagalbos tarnybas.

 

Parengta pagal Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato informaciją

Atmintinos dienos

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

Raudone

 

 
Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461
Sprendimas: LANMETA