Rankas plauname ne tik prieš valgį, ryte ar vakare, pasinaudojus tualetu, kai glostome gyvūnėlius, grįžtame iš lauko, nusikosėjame ar nusičiaudėjame, bet ir kai rankos akivaizdžiai purvinos.
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad siekiant sumažinti lėtinių neinfekcinių ligų riziką, svarbu palaikyti optimalų svorį ir kasdien pakankamai suvalgyti šviežių vaisių ir daržovių, pilno grūdo produktų ar bulvių, rinktis liesą mėsą bei vengti maisto, turinčio daug sočiųjų riebalų rūgščių, trans-riebalų rūgščių, cukraus ir druskos. Taip pat svarbu saikas, balansas ir reguliarumas.
Balandžio mėnesį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į ilgalaikio triukšmo poveikio sukeliamas neigiamas pasekmes žmonių sveikatai. Triukšmas žmones veikia tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai: trukdo kasdieninei veiklai, miegui, poilsiui ir bendravimui.
Visi gerai žino, kad balandis yra švaros mėnuo. Dažniau pasirodant saulutei, pasimato per žiemą susikaupusios šiukšlės kiemuose, gatvėse ir pamiškėse. Todėl neretai girdime kvietimus į pavasarines talkas. Jau nuo mažų dienų vaikai mokomi, kaip teisingai elgtis su šiukšlėmis, kaip jas rūšiuoti. Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos darželio vaikai susitikime su sveikatos priežiūros specialiste žiūrėjo filmuką apie šiukšlių rūšiavimą. Jį aptarinėjo, vykdė įvairias užduotėles, susėjusias su šiukšlių rūšiavimu, sprendė galvosūkius.
2019 m. balandžio 9 d. Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje vyko paskaita – praktinis užsiėmimas sveikos mitybos tema.
Valgyk sveikai – gyvenk ilgai. Taip vadinosi proto mūšis kurį Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendinant projektą ,,Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“ suorganizavo 2019 m balandžio 8 d. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje. Jame dalyvavo 7-8 klasių mokiniai. Mokiniai susiskirstė į keturias komandas ir gavo užduotis, kurias turėjo atlikti labai greitai. Sveikatos žinių vertinimas susidarė iš trijų etapų. Pirmame etape mokiniai gavo teorines užduotis, o antrame ir trečiame etape praktines užduotis.
Jei kam teko susidurti situacijoje, kai reikėjo suteikti pirmąją medicinos pagalbą žino kaip tai atlikti svarbu greitai ir tiksliai. Teikti pirmąją medicinos pagalbą mokėti privalo visi, tačiau iš tiesų tikrame gyvenime tai sugebėtų tikrai ne kiekvienas. Daugybė įvairiausių sveikatai ir gyvybei pavojingų situacijų tarsi tyko kasdien, kiekviename žingsnyje, o užklumpa visada netikėtai ir nepasiruošusius.
Kovo 22-ają minime pasaulinę vandens dieną. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad vanduo – ne tik gyvybės bei atgaivos, bet ir neretai infekcinių ligų šaltinis. Su vandeniu susijusių užkrečiamųjų ligų problema išlieka viena iš opiausių pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, besivystančiose šalyse nuo žarnyno infekcinių ligų, plintančių dėl nesaugaus vandens ir jo trūkumo, kasmet miršta apie 2 mln. vaikų. Užterštas vanduo ir blogos gyvenimo sąlygos yra pagrindinė, choleros vidurių šiltinės, hepatito A protrūkių priežastis.
Nėra nė vieno žmogaus organo, kuriam nekenktų alkoholis, bet patys didžiausi pasikeitimai vyksta galvos smegenyse. Svaigiuosiuose gėrimuose esantis etilo alkoholis kartu su krauju patenka į smegenis ir intensyviai ardo galvos smegenų žievę.
Jauni žmonės dažnai klaidingai galvoja, kad norinti patirti gyvenimo skonį, reikia viską išbandyti. Tokie eksperimentai neretai baigiasi tragedijomis. Ypač daug skausmo ir nelaimių sukelia psichiką veikiančios medžiagos. Apie tai, kas yra narkomanija ir kokių pasekmių galima sulaukti, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danutė Kriščiūnienė diskutavo su Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijos ir Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos mokiniais.