Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 51 661
info@jurbarkovsb.lt

 

A- A A+
Vinaora Nivo Slider 3.x
 

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/juovsb/domains/jurbarkovsb.lt/public_html/senas/modules/mod_scrollmenu/helper.php on line 97

 sveikatinimo skatinimas ico

 

skl

 

jvsb padeka

 

vaiku linija


 

ulac logo

 


 smlpc


 vaiku akademija

 

Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai įspėja jog grybavimo sezono metu, kuris pastaraisiais metais tampa vis ilgesnis, grybautojai, bei kiti asmenys mėgstantys būti gamtoje, būtų budrūs bei atidūs ir pasisaugotų erkių, jos kasmet tampa aktyvesnės ir agresyvesnės. 

Erkės mėgsta drėgmę ir prieblandą. Daugiausia galima jų sutikti lapuočių miškuose. Jos mėgsta teritorijas, kur daug laukinių gyvūnų – nuolatinių jų maitintojų. Jų galima sutikti miško takelių pakraščiuose, tankiuose brūzgynuose, vešlioje žolėje, miško kirtimuose, kur daug senų kelmų bei šakų. Taip pat jos aptinkamos kolektyviniuose soduose, miesto parkuose, skveruose, stadionuose, kapinių teritorijoje, paplūdimių žaliojoje zonoje ir pan.

Daugelis erkių rūšių platina infekcines ligas. Erkės savo seilėse ar žarnyne gali turėti bakterijų ar virusų, kuriuos, siurbdamos kraują, perneša į žmogaus organizmą. Dažniausios erkių platinamos ligos – erkinis encefalitas ir laimo liga.

Prieš einant į gamtą:

Atkreipkite dėmesį į aprangą. Dėvėkite uždarus drabužius ilgomis rankovėmis, taip pat ilgas kelnes, kurias svarbu susikišti į puskojines. Pasirinkite šviesesnius drabužius, nes tada lengviau erkę pastebėsite ir išvengsite jos įkandimo.Kol erkė suranda, kur jai įsisiurbti, gali praeiti tam tikras laiko tarpas, kartais trunkantis net iki valandos. Erkės pirmiausia ieško tinkamos vietos įsisiurbimui ir ilgai ropoja išilgai kūno. Jos ieško švelnios odos, todėl gali ropoti ant rankų, kojų, ypač linkliuose, ant kaklo ar galvos plaukuotoje dalyje. Būnant gamtoje patartina dažnai apžiūrėti save ir bendrakeleivius. Aptiktas per drabužius ropojančias erkes sunaikinti. Vilkėtus rūbus reikėtų pakabinti negyvenamoje patalpoje ar saulėtoje vietoje. Kadangi specifinio erkinio encefalito gydymo nėra, apsisaugoti nuo šios ligos ir jos pasekmių galima skiepijantis.

Ką daryti jeigu įkando erkė?

Aptikus erkę reikia ją kuo greičiau ištraukti. Pasistenkite nespausti erkės kūnelio ir netepkite jo riebalais. Pincetu pamėginkite sučiupti erkę kaip galima arčiau galvos. Pašalinkite ją truktelėdami atgal. Erkės straubliukas susideda iš mažų kabliukų girliandos, todėl traukiant erkę nesukiokite jos į kairę ar dešinę. Ištraukę erkę, apiplaukite žaizdelę vandeniu su muilu ar dezinfekuokite. Jeigu erkės įkandimo vietoje atsiranda paraudimas, blogai jaučiatės, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Informaciją parengė

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Živilė Gvildienė

Atmintinos dienos

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

Raudone

 

 
Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461
Sprendimas: LANMETA