Vaikų ir jaunimo sveikata
Pasaulinė regėjimo diena
Kaip ir kiekvienais metais, antrąjį spalio ketvirtadienį minint pasaulinę regėjimo dieną visuomenės sveikatos specialistė Vilija Veverskienė kartu su Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos ir Veliuonos skyriaus Klausučių ir Seredžiaus 1-2 klasių mokiniais diskutavome apie akis, jų svarbą bei priežiūrą.
Regėjimo organas – akis, leidžia pažinti mus supantį pasaulį: matome spalvas, objektus, žmones taip pat išvengiame kliūčių bei orientuojamės aplinkoje. „Nematant pasaulio gyventi būtų sunkiau“, – teigė vaikai. O, kad to išvengtume turime rūpintis savo akimis. Visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja:
1. Sveika mityba
Produktai turintys liuteino, antioksidantų, vitaminų E, C, A, D, B2 bei riebalų rūgščių omega 3 stiprina kapiliarus, saugo akis nuo žalingo aplinkos poveikio, palaiko akies drėgmę ir t.t.
2. Akių apsaugos dėvėjimas
Akiniai nuo saulės apsaugo akis nuo žalingų UV spindulių, kurie gali sukelti akies junginės ir ragenos uždegimą. Akiniai skirti darbui apsaugo akis nuo svetimkūnių patekimo į akis.
3. Ribotas ekranų stebėjimas
Mažyliams iki 3 metų televizoriaus žiūrėti nerekomenduojama, darželinukams prie ekrano derėtų praleisti ne ilgiau nei 30 min., pradinių klasių moksleiviams – 30-60 min. per dieną.
Dirbantiems su kompiuteriu po 30 min. patariama padaryti 5-10 min. pertrauką ir leisti akims pailsėti žiūrint pro langą arba tiesiog į tolį.
4. Fizinis aktyvumas
Fizinis aktyvumas yra prevenciją prieš daugybę ligų, ne išimtis diabetas – liga galinti sukelti aklumą.
5. Akių higiena
Pastovus vokų, blakstienų plovimas padeda pašalinti nešvarumus šalia akių. Tai pat reikia nepamiršti jog neplautomis rankomis liesti veido, akių negalima.
6. Reguliari regėjimo patikra
Naujagimio regą pirmą kartą reikėtų patikrinti po 6 mėnesių, vėliau 3 metukų bei prieš einant į pirmą klasę ir kas metus.
Tuo tarpu visiems 6-60 metų amžiaus žmonėms, kuriems nėra nustatyti jokie regėjimo sutrikimai, akis reikėtų tikrintis kas 1-2 metus. Sulaukus 60 metų, akis būtina tikrintis kasmet.
Visą tai aptarę, atlikome nesunkią akių mankštą.
Pamokos pabaigoje kiekvienas mokinys gavo praktinę užduotį, turėjo nuspalvinti savo akies spalvos rainelę.
Visuomenės sveikatos specialistė
Vilija Veverskienė