LT  |  EN  |  RU      Sitemap 20Sitemap 20
slide 1

Kaukių dėvėjimas visuomenėje: naujos rekomendacijos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (angl. ECDC) paskelbė rekomendacijas apie veido kaukių dėvėjimą visuomenėje nesergantiems asmenims, siekiant sumažinti galimą ikisimptominį ar besimptomį COVID-19 ligos perdavimą kitiems asmenims.

Veido kaukių dėvėjimas viešose vietose gali būti infekcijos šaltinio kontrolės priemonė, siekiant sumažinti infekcijos plitimą visuomenėje, sumažinant kvėpavimo takų lašelių išsiskyrimą iš užsikrėtusių asmenų, kurie dar neturi simptomų ar kurie yra besimptomiai infekcijos nešiotojai, rašoma naujausiose Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijose.

Nemedicininėms veido kaukėms (arba „visuomenės“ kaukės, angl. community masks) priskiriamos įvairių formų savadarbės ar komercinės kaukės bei veido apdangalai, pagaminti iš audinio, tekstilės gaminių ar kitų medžiagų, tokių kaip popierius. Jos nestandartizuotos ir nėra skirtos naudoti sveikatos priežiūros įstaigose ar sveikatos priežiūros specialistams.
Rekomendacijose pabrėžiama, kad veido kaukių dėvėjimas visuomenėje turėtų būti vertinamas tik kaip papildoma prevencinė priemonė, kuri turi būti taikoma kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis, tokiomis kaip: fizine distancija, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketu, kruopščia rankų higiena ir vengimu liesti veidą, nosį, akis ir burną.
Pasak rekomendacijų, turimi duomenys rodo, kad nemedicininės veido kaukės yra mažiau veiksmingos nei medicininės. Savarankiškai pagamintų nemedicininių veido kaukių standartų nėra. Vienas iš nemedicininių veido kaukių, pagamintų iš audinio ar kitų tekstilės gaminių, pranašumų yra tas, kad jas galima lengvai pasigaminti ir plauti bei naudoti pakartotinai. Daugkartinio naudojimo nemedicininės veido kaukės turėtų būti skalbiamos po kiekvieno naudojimo, naudojant įprastą ploviklį 60°C temperatūroje. Tinkamas veido kaukių naudojimas užtikrina jos veiksmingumą.
Rekomendacijose pabrėžiama, jog veido kaukių dėvėjimas gali suteikti klaidingą saugumo jausmą, dėl kurio gali būti nebesilaikoma kitų prevencinių priemonių, tokių kaip fizinė distancija, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, kruopšti rankų higiena.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijose atkreipiamas dėmesys, kad dėl netinkamo kaukės nusiėmimo, užterštos kaukės tvarkymo ar padidėjusio sveikų žmonių polinkio liesti veidą dėvint kaukę, išlieka infekcijos perdavimo rizika. 


Kaukių dėvėjimo taisykles galima rasti:

*Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro socialinio tinklapio Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/www.jurbarkovsb.lt/photos/a.1178441825514762/4250747028284211/?type=3&theater 

*Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje: http://www.jurbarkovsb.lt/100-kaip-taisyklingai-deveti-medicinine-kauke

*Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje čia


Jurbarko rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro informacija,

parengta pagal Europos ligų prevencijos ir

kontrolės centro (angl. ECDC) rekomendacijas. Jas galima rasti čia.


NUTIKO SUKREČIANTIS ĮVYKIS?
Kviečiame kreiptis į „Mobilią psichologinių krizių įveikimo komandą“ ir gauti pagalbos.
 

PLAČIAU


Logo

Logo

Logo

 

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

© 2019 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461

Please publish modules in offcanvas position.