LT  |  EN  |  RU      Sitemap 20Sitemap 20
slide 1

VAIKŲ DANTŲ ĖDUONIES PREVENCIJA

Daugiau kaip 90 procentų šešiamečių vaikų dantų jau yra pažeisti ėduonies – tokius rezultatus atskleidžia Lietuvoje atlikti tyrimai. Kad apsaugoti vaiko dantis nuo ėduonies kaip žinoma, svarbiausia - tinkama burnos higiena, - šiuos įgūdžius tėveliai turi padėti vaikui susiformuoti atsakingai, dėmesingai ir nuosekliai. Taip pat vienas iš būdų užkirsti tam kelią – dantų silantavimas, kuris atliekamas 6 - 14 metų vaikams ir tai yra paprastas, bet tikrai efektyvus būdas. Dažnai tėvai nepasinaudoja šia nemokamai teikiama paslauga, o kai kurie apie ją ir nežino.


KAS YRA SILANTAI?

Silantai – dantų ėduonies profilaktikai skirta medžiaga, kuri giliai įsiskverbia į sveikų krūminių dantų vageles ir duobeles, hermetizuoja jas ir neleidžia ten patekti bakterijoms bei angliavandeniams, kauptis apnašoms bei maisto likučiams. Taip vaikų dantukai yra apsaugojami nuo ėduonies.

KUR KREIPTIS, NORINT GAUTI NEMOKAMAS SILANTAVIMO PASLAUGAS?

Norint gauti šią paslaugą nemokamai, reikia kreiptis į gydytoją odontologą arba burnos higienistą, kuris dirba gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo, ir užsiregistruoti pas jį vizitui. Jei ši paslauga teikiama įstaigoje, kuri nėra sudariusi sutarties su TLK, teks mokėti patiems.

KAIP ATLIEKAMAS DANTŲ SILANTAVIMAS?

Silantavimas – tai visiškai neskausminga procedūra. Dantų paviršius nuvalomas, apdorojamas specialia pasta ir padengiamas silantu, kuris sukietinamas panaudojant specialią šviesą. Padengus dantis silantais pirmą kartą, po 3 mėnesių reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą, kad šis įvertintų būklę, o vėliau – pasitikrinti kiekvieno profilaktinio tikrinimosi metu. Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.

Jei vis dar turi klausimų ar abejonių šia tema, kreipkis:
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba (8 5) 232 2222.
informacinis leidinys tėvams kopija

Logo

Logo

NUTIKO SUKREČIANTIS ĮVYKIS?
Kviečiame kreiptis į „Mobilią psichologinių krizių įveikimo komandą“ ir gauti pagalbos.
 

PLAČIAU


Logo

 

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

© 2019 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461

Please publish modules in offcanvas position.