Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 51 661
info@jurbarkovsb.lt

 

 

Vaikų ir jaunimo sveikata

Kovo 22 – oji - Pasaulinė vandens diena. Ta proga kovo 21 d. Jurbarko rajono Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinėje mokykloje vyko akcija „Vanduo – ne tik kasdienai, bet ir vaišėms“, kurios  tikslas – ugdyti mokinių įprotį gerti vandenį ir atkreipti dėmesį į vandens svarbą žmogaus sveikatai.

Patyčios vyksta nuolat, tačiau jas galime sustabdyti tik bendromis jėgomis. Tai turi daryti tėvai, mokiniai, mokytojai, ir visa mokyklos bendruomenė. Jei aplinkoje būtų mažiau agresijos, pykčio, užgauliojimų, negatyvumo, daugiau būtų pakantumo, tolerancijos, visa tai atsispindėtų ir mūsų vaikuose.

Kovo 22 dieną Jurbarko rajono Viešvilės pagrindinėje mokykloje vyko popietė, skirta žemės ir vandens dienai paminėti. Likus savaitei iki renginio 5-10 klasių vadovai su savo auklėtiniais diskutavo apie gyvybės šaltinį - vandenį, kurį pažįstame įvairiais pavidalais. Vanduo telkšo, teka, trykšta ir laša. Iš vandens susidarę storiausi ledo sluoksniai yra užkloję Žemės ašigalius, o kalnų viršūnės apsidengusios ledu. Upes ir ežerus kausto ledas, garuoja įšilusi žemė, iš karštųjų versmių veržiasi garai, tvyro rūkai, dangumi plaukia debesys.

Kasmet kovo 22 – ąją Jurbarko raj. Smalininkų Lidijos Meškaitytės ir TVM specialiojo skyriaus mažieji, bei Jurbarkų ir Rotulių mažieji mokiniai ir darželio auklėtiniai mini Pasaulinę vandens dieną. Šio renginio tikslas – atkreipti dėmesį į vandenį ir didžiulę jo svarbą kiekvienam iš mūsų.

Atėjus tamsiajam metų sezonui daugiau būname lauke sutemus. Dėl dažno lietaus, tvyrančio rūko matomumas keliuose akivaizdžiai sumažėja. Didelė grėsmė kyla pėstiesiems, judantiems mažai apšviestose gatvėse, kuriose vairuotojams sunku pastebėti einantį žmogų. Vairuotojai žibintų šviesomis pėsčiąjį be atšvaitų pastebi tik priartėję 50 metrų atstumu, o žmogus su atšvaitais yra matomas iš 150 metrų. Todėl atšvaitai yra vienas geriausių ir paprasčiausių būdų apsisaugoti kelyje tamsiuoju paros metu.

Vasario 5 ir 13 d. Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje pirmokams vyko sveikatos pamokėlės „Dantukų draugai“. Šios sveikatinimo veiklos tikslas - padėti mokiniams formuoti teisingus burnos higienos ir dantų priežiūros įgūdžius.

Šių metų sausio mėnesį Smalininkų Lidijos Meškaitytės, TVM specialiojo skyriaus, bei Jurbarkų mokyklų ir darželių vaikams buvo vykdomos paskaitėlės ,,Švarūs dantukai - sveiki dantukai“. Kurių metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parodė filmuką ,,Kada dygsta ir krenta dantukai. Kaip taisyklingai valyti dantukus‘‘, kuriame vaikai buvo mokomi apie dantukų sandarą, jų rūšis, bei kaip juos reikia prižiūrėti.

Dantų ėduonis – tai lėtinė infekcinė dantų liga, sukelianti danties kietųjų audinių irimą. Aplink dantį esančios bakterijos skaido angliavandenius, sukurdamos rūgštinę terpę, kurioje ilgainiui tirpsta danties audiniai. Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga ir net 99% Lietuvos gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies.

Balandžio mėn. 27 d. Jurbarko rajono Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinės  mokyklos 1-os ir 2-os klasės mokiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mineikienė demonstravo edukacinį filmuką „Triukšmas“.

Sveikatos priežiūros ekspertų grupės tyrimų duomenimis, sveikatos priežiūros išlaidų suma, skirta rūkymo sukeltoms ligoms gydyti, Europos Sąjungoje yra lygi visam Europos Sąjungos biudžetui. Pasaulinės sveikatos organizacijos specialistai teigia, jog kasmet nuo rūkymo sukeltų ligų miršta 5 mln. gyventojų. Lietuva kasmet netenka apie 7000 joje gyvenančių žmonių.  

Atmintinos dienos

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bendradarbiaujame su:

 • Skirsnemune.png
 • Klausuciai.png
 • jurbarku-darzelis.png
 • nykstukas.png
 • Raudone.jpg
 • Viesviles_mok.png
 • Naujamiestis.png
 • Vytauto_Didziojo.png
 • azuoliukas.png
 • Seredzius.png
 • Veliuonos_gmnz.png
 • Erzvilko_gmnz.png
 • Jrb_gimnazija.jpg
 • L_Meskaitytes.png
 • pantera-logo.png
 
Copyright © 2018 Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461
Sprendimas: LANMETA