Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 51 661
info@jurbarkovsb.lt

 

 

Vaikų ir jaunimo sveikata

Alkoholis - tai cheminė medžiaga, cukraus ir krakmolo turinčio augalų rūgimo produktas, labai stiprus, dažniausiai vartojamas narkotikas, prie kurio greitai priprantama.

Kiekvienas žmogus, vartojantis alkoholį, jau rizikuoja ateityje tapti nuo jo priklausomas. 10-12 proc. žmonių, vartojančių alkoholinius gėrimus, išsivysto priklausomybė. Alkoholizmo rizika padidėja net iki 40 proc., jeigu alkoholį pradedama vartoti dar nesulaukus 15 metų amžiaus.

Rugsėjo 28 dieną Eržvilko gimnazijoje vyko sveiko maisto šventė. Iš dosnių rudenėlio dovanų pradinių klasių mokiniai, padedami mokytojų, gamino įvairius patiekalus: mišraines, salotas, vėrinukus. Vėliau visi kartu ragavo, dalinosi tarpusavyje ir smagiai leido laiką.

Pradedant naujus mokslo metus, vienas iš svarbiausių pasiruošimo darbų yra tinkamos kuprinės paieška. Svarbu, kad šį daiktą rinktumėtės ir įsigytumėte labai atsakingai ir apgalvotai, nes nekokybiška ar netinkamai nešiojama kuprinė gali sukelti kaklo, pečių, nugaros skausmus, apsunkinti kvėpavimą, skatinti netaisyklingos laikysenos formavimąsi ar kitus stuburo sutrikimus. Esant netaisyklingai laikysenai, stuburo ar krūtinės ląstos deformacijoms, spaudžiami vidaus organai, gali sutrikti jų veikla.

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos pirmokai su mokytoja Irena Bialogloviene mokslo metams baigiantis pakvietė visus savo bendraamžius, visus mokinius, jų tėvelius ir draugus dalyvauti Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ rengiamoje akcijoje „Gerumo lašelis“. Ši akcija skirta atkreipti dėmesį į vėžiu sergančius vaikus ir palaikyti juos kovojant su sunkia liga.

Jurbarko rajono Viešvilės pagrindinė mokykla dalyvauja "Sveikatą stiprinančių mokyklų" programoje. Įgyvendinant šią programą balandžio 26 dieną biologijos mokytoja Vaida Jakaitytė kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Ramute Mineikiene organizavo sveikatingumo dieną. Likus savaitei iki renginio mokiniai susiskirstė į 3 grupes: I grupėje buvo 1- 4 klasių mokiniai, II grupę sudarė – 5 -7-ų klasių mokiniai, o aštuntokai, devintokai ir dešimtokai pateko į III-ąją grupę. Kiekviena klasė, dalyvaujanti popietėje "Spalvotas vaisių ir daržovių stalas", burtų keliu išsitraukė spalvą, pagal kurią turėjo pagaminti patiekalą.

2018 m. birželio 5 d. Eržvilko gimnazijoje šurmuliavo mažieji stovyklautojai.  

Mokslinėje literatūroje stresas apibrėžiamas kaip vidinės įtampos būsena – fizinė ir psichinė organizmo įtampa, reakcija į slegiančias situacijas, keliančias grėsmę individo gerovei, sveikatai ar gyvybei. Streso išvengti neįmanoma, nes neįmanoma išvengti netikėtų situacijų, pasikeitimų gyvenime.

Visuose mokyklose vykdoma lytiškumo programa ,kuri integruojama į mokomuosius dalykus į tokius kaip tikybos, etikos, biologijos, pasaulio pažinimą. Dažnai rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo klausimus mokiniai aptaria, klasės valandėlių metu su sveikatos specialistais. Lytiškumo ugdymas suteikia jaunuoliui žinių ne tik sveikai gyventi, bet ir ugdo atsakomybę šeimai ir visuomenei. 

Patyčios-tai tyčinis, pasikartojantis, agresyvus vaikų ir paauglių elgesys, nukreiptas į silpnesnį vaiką, siekiant sukelti jam skausmą – fizinį arba emocinį. Prasivardžiavimas, erzinimas, grasinimas, mušimas, spardymas, stumdymas, apkalbinėjimas, ignoravimas, daiktų gadinimas, daiktų ar pinigų atiminėjimas.

Kovo 23 – ąją Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje vyko akcija „Minčių lietus“, skirta Pasaulinei vandens dienai paminėti.

Atmintinos dienos

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Bendradarbiaujame su:

 • azuoliukas.png
 • jurbarku-darzelis.png
 • Viesviles_mok.png
 • nykstukas.png
 • Klausuciai.png
 • Vytauto_Didziojo_progimnazija.png
 • L_Meskaitytes.png
 • Jrb_gimnazija.jpg
 • Skirsnemune.png
 • pantera-logo.png
 • Veliuonos_gmnz.png
 • Erzvilko_gmnz.png
 • Seredzius.png
 • Naujamiestis.png
 
Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461
Sprendimas: LANMETA