Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 51 661
info@jurbarkovsb.lt

 

A- A A+
 

Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradėjo vykdyti projektą „Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos skatinimas“, kuris yra  finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų. Įgyvendinant projektą siekiame formuoti įvairių amžiaus grupių Jurbarko rajono gyventojų sveikos gyvensenos įgūdžius. Projekto metu organizuojame švietimo renginius ir praktinius mokymus sveikos gyvensenos, sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo, ligų prevencijos bei kontrolės temomis.

Rugpjūčio 7 dieną Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės vyko į Jurbarko rajono Veliuonos miestelį ir vedė praktinį mokymą apie užkrečiamųjų ligų prevenciją bei asmens higienos įgūdžius. Praktinio užsiėmimo pradžioje visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Gitana Šulcienė trumpai supažindino apie užkrečiamųjų ligų priežastis ir pateikė informaciją apie užkrečiamųjų ligų profilaktiką.

Buvo priimta bendra klausytojų ir visuomenės sveikatos specialistų išvada, jog siekiant nesusirgti užkrečiamosiomis ligomis itin svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių – per nešvarias rankas plinta net 810 proc. infekcinių ligų: bakterinės žarnyno infekcijos (vidurių šiltinė, paratifai, salmoneliozė, šigeliozė, ešerichiozė ir kt.), virusinės žarnyno infekcijos (hepatitas A, rotavirusinis enteritas, norovirusinė infekcija), virusiniai viršutinių kvėpavimo takų susirgimai ir gripas, parazitinės ligos (askaridozė, enterobiozė, toksokariazė, toksoplazmozė, echinokokozė), pirmuonys (amebiazė) ir kitos.

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė pademonstravo kaip reikia taisyklingai plauti rankas, parodė rankų plovimo techniką. Tai yra labai reikšminga, nes ant gerai nuplautų rankų lieka mažiau mikroorganizmų, jie lėčiau dauginasi ir neplinta. Vėliau buvo atlikta praktinė užduotis „Devyniabriaunis deimantas“, kurios metu visiems dalyvavusiems buvo pateiktas lapas su „Deimantu“ bei rankų plovimo ir dezinfekavimo taisyklės. Į „Deimantą“ reikėjo surašyti, jų manymu, svarbiausius ir mažiau svarbius taisyklių punktus, kurių reikia laikytis siekiant taisyklingai ir švariai nusiplauti rankas.

 Parengė
 visuomenės sveikatos stiprinimo
specialistė Roberta Armanavičiūtė,
vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Kristina Undraitytė
 
08 07 Veliuona HIG
 
08 07 Veliuona HIG 2

Atmintinos dienos

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Bendradarbiaujame su:

pantera logo

Jrb gimnazija

Erzvilko gmnz

Veliuonos gmnz

Naujamiestis

Vytauto Didziojo

Klausuciai

Raudone

 

 
Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Lauko g. 17, LT-74157 Jurbarkas | tel. (8 447) 51 661 | info@jurbarkovsb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 303506461
Sprendimas: LANMETA